

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 33 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 139
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21341
Ext.Price$0.21341
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21341 | $0.21341 |
| 10 | $0.19118 | $1.91180 |
| 50 | $0.17126 | $8.56300 |
| 100 | $0.15031 | $15.03100 |
| 500 | $0.13192 | $65.96000 |
| 1000 | $0.12668 | $126.68000 |
| 3000 | $0.12165 | $364.95000 |
| 5000 | $0.11682 | $584.10000 |
